O Nás

O Nás

Taká normálna rodinka. 
Malá Sicília v slovenskom prevedení.

História

Dovoľte, aby sme sa Vám predstavili. Sme rodina Kohútova. Taká normálna rodinka, v ktorej má každý svoj názor. Aj keď to niekedy vyzerá u nás doma, že sme typická “talianska rodinka”, to hlavné máme spoločné. Ťaháme za jeden povraz a máme spoločné poslanie – pomáhať. Už roky pomáhame ľuďom k zlepšeniu a prinavráteniu ich zdravia.V našom centre sa zameriavame na špecifické potreby klienta. Používame pri tom celosvetovo uznávané inovatívne doplnky a technológie, ktoré boli navrhnuté a vyrobené v súlade s prírodou a našim telom. Vsadili sme na roky odskúšané, certifikované spôsoby. Stovky pozitívnych referencií našich klientov nám dávajú chuť a silu pokračovať v tom, čo milujeme.

Prehrať video

i9 Bottle - dôvody

Viac ako 70% nášho tela tvorí voda. Pre zachovanie nášho zdravia je nesmierne dôležité kľúčové uvedomenie, že je podstatné nielen to AKÚ vodu pijeme, ale aj Z ČOHO ju pijeme. Či je to voda z kohútika, ktorá je znečistená a chemicky upravovaná, alebo tá z plastu. A nestačí, že plasty ničia planétu, no podľa odborných štúdií aj nás samých. Chcete sa na to pozerať, alebo spravíte niečo pre seba a tým aj pre túto planétu?

 

Kúpou i9 fľaše nahradíte 200 plastových fliaš ročne. Informovaná fľaša vďaka unikátnej celosvetovo ocenenej technológii Poznik má schopnosť zlepšiť kvalitu pitnej vody.

Esenciálne oleje?

Sú čisté, účinné a rýchlo generujú odpovede. Ich molekulárna štruktúra je tak malá, že ako jediné dokážu preniknúť do vnútra našich buniek a podporiť ich zdravú tvorbu.

To doposiaľ žiadny liek nedokáže prírodnou a telu prirodzenou cestou. Naviac, oleje dokážu súčasne pôsobiť na nás emočne, mentálne i na fyzickej úrovni.

Nie nadarmo naše baky, prababky využívali bylinky zakaždým keď mohli. Vedeli ich čaro, silu, spoznajte ju aj Vy .

Náš tím

Helena Kohútová

autorka, komunikácia s klientami

Daniela & Juraj Kohút

konatelia, prevádzka
zdravotníckeho centra

Lucia Ďuračová

copywriter, obsahová produkcia

Referencie

Otázky a Odpovede

Sú. Keď používate vysoko kvalitné esenciálne oleje v príslušnom množstve a podľa pokynov, v rámci správnych parametrov, sú bezpečné i na to, aby ste ich mohli používať úplne sami, doma.

Ide o látky na báze lipidov, ktoré sa môžu použiť na riedenie esenciálnych olejov. Nosný olej doslova pomáha “prenášať” esenciálny olej do požadovanej oblasti. Použitie nosného oleja umožňuje užívateľovi efektívne aplikovať esenciálny olej topicky – bez zníženia účinnosti oleja. Použiť ako nosný olej môžete napríklad: olivový, mandľový, jojobový, kokosový atď.

Základné pravidlo používania olejov u bábätiek znie: Používať iba tie najčistejšie a bezpečné oleje terapeutickej triedy, pretože oleje, ktoré môžete kúpiť v obchode obsahujú rozpúšťadlá, pesticídy, syntetické látky a iné chemikálie. Na to treba dávať veľký pozor.

Deťom do 2 rokov sa  bežne neodporúča používanie esenciálnych olejov.

Ak je nevyhnutné aplikovať ich lokálne, je potrebné zriediť esenciálny olej s nosným olejom a dodržať presné dávkovanie. Pre novorodencov riedime 1 kvapku esenciálneho oleja do 1 lyžice frakcionovaného kokosového oleja (alebo iného nosného oleja). Deťom do 10 rokov riedime 1 kvapku esenciálneho oleja do 9 kvapiek nosného oleja.

Pokiaľ ide o vnútorné používanie esenciálnych olejov, musíte zvážiť špecifické zloženie oleja, jeho možné účinky,  vhodné dávky a metódy aplikácie pre každý jednotlivý olej.

Nosná je tu hlavne kvalita oleja. Je dôležité poznamenať, že niektoré esenciálne oleje jednoducho nemožno použiť vnútorne – v žiadnej výške. Vždy sa treba uistiť, že daná spoločnosť má certifikát na vnútorné užívanie pre daný olej. Ak sa jedná o značku doTerra mnoho ich olejov je možné použiť vnútorne. Prečítajte si vždy návod a možnosti použitia. Ak ste tehotná, dojčíte, alebo ak ste pod dohľadom lekára, konzultujte použitie esenciálneho oleja s ním.

Aromaticky – teda vdychovaním oleja, alebo rozptýlením cez difúzer.

Topicky – teda aplikáciou na potrebné miesto – v niektorých prípadoch v kombinácii s nosným olejom a podľa presných pokynov a inštrukcií. V zásade sa pri esenciálnych olejoch riadime pravidlom: Namiesto 10 kvapiek jednorázovo, aplikujeme 1-2 kvapky viackrát za deň, na postihnuté miesto.

Esenciálne oleje nikdy neaplikujte na oči, alebo okolo očí, do ucha, senzitívnych oblastí a otvorenej rany. Ak sa vám to stane (určite si to navždy zapamätáte , oko si pretrite vatovým tampónom nasiaknutým rastlinným olejom, alebo krémom, či jogurtom, mliekom. Nikdy nie vodou.

Niektoré, najmä citrusové esenciálne oleje, sú fotosenzitívne a fototoxické – minimálne 12 hodín po aplikácii na kožu sa nemožno vystavovať slnečnému žiareniu. Ide o všetky oleje, ktoré obsahujú v sebe citrus ako napr. Bergamot, Grapefruit, Citrón, Pomaranč, Breathe, Slim&Sassy, Zendocrine a ďalšie.

Vždy dodržujte pokyny, týkajúce sa bezpečného množstva na deň. 

Nepoužívajte oleje priamo do nosa, uší, alebo očí a okolia očí. 

Pre topickú aplikáciu je dôležité zvážiť riedenie.

Pri horúcich olejoch obzvlášť dbajte na riedenie nosným olejom.

Skladujte mimo dosahu nadmerného svetla a tepla, čo môže výrazne zmeniť chemické vlastnosti oleja.

Skladujte mimo dosahu detí, aby sa predišlo náhodnému požitiu.

i9 Bottle

•          Ovplyvňuje molekulárnu štruktúru vody a navracia ju do svojho prirodzeného stavu.
•          Zvyšuje energetickú vibráciu vody.
•          Obnovuje prirodzenú rovnováhu a vitalitu vody.
•          Zvyšuje obsah fotónových emisií vo vode.
•          Vplyv účinku farebnej terapie.
•          Vplyvom harmonizácie sa stáva jemnejšou a lahodnejšou na pitie.
•          Vyrobené z vysoko kvalitného skla.

Moderné zaobchádzanie s vodou, rozvody a znečistenie životného prostredia spôsobujú, že sa voda stáva deštruktúrovanou (mŕtvou). Z tohto dôvodu stráca svoju prirodzenú vitalitu, samočistiace a antibakteriálne vlastnosti. Deštruktúrované molekuly vody sa hromadia do väčších zhlukov a tak sa do nášho tela ťažšie vstrebávajú, čo môže mať za následok zvýšenú únavu, či oslabenie imunitného systému.

Najlepšie je použiť bežnú pitnú vodu z kohútika, alebo iných zdrojov pitnej vody. Môže to byť voda upravená. Či už filtráciou, osmózou, ionizáciou alebo iným spôsobom. Môžete do fľaše dať aj iné tekutiny napr. džús, smoothie, zelené nápoje…
Tie sa následne stanú rovnako ako voda, informovanými, vďaka kódu na flaši. Nápoje s vysokým obsahom alkoholu, alebo napríklad šumivé nápoje, káva, čaj, atď., môžu týmto procesom zmeniť čiastočne svoju chuť.

Proces informovania prebieha takmer okamžite. Rozsiahle testy ukazujú mierne narastajúce zvýšenie – v priebehu ďalších 3 hodín.

Akonáhle je voda informovanou, bude si udržiavať svoju prirodzenú molekulárnu štruktúru. V prípade, že informovanú vodu nalejete do nádoby z hliníka, alebo plastu, rýchlejšie stratí svoju prirodzenú molekulárnu štruktúru. Ide o vplyv pôsobenia nevhodných materiálov.

Podľa špecifických odborných testov, tieto žiarenia nemajú žiadny vplyv na informačný štítok, ktorý neutralizuje všetky negatívne vplyvy tým, že dochádza k neustálej interakcií s obsahom fľaše. Dokonca ani snímač s červeným laserom pri pokladni v obchode nepoškodí kvalitu vody. Kódovanie neutralizuje negatívny dopad lasera, ktorý by inak narušil energetickú hodnotu vody a potravín v bežných obaloch.

VNÚTRO FĽAŠE

Pre dosiahnutie čo najlepšieho efektu, čistite vnútro i9 informovanej fľaše zriedeným octom, ako prírodným čistiacim prostriedkom.Používajte kefu, ktorá je určená na čistenie fliaš. Nalejte do fľaše približne 0,5 dcl zriedeného octu a nechajte ho tam asi 10 minút. Fľašu následne dôkladne očistite kefou a potom opláchnite čistou teplou vodou.

ZOVŇAJŠOK FĽAŠE

Vonkajší povrch i9 fľaše čistite iba čistou vodou a nikdy nepúšťajte silný prúd (tlak) priamo na informačný štítok/kód. Pri čistení fľaše nepoužívajte čistiace prostriedky, ktoré obsahujú alkohol alebo iné rozpúšťadlá, ktoré by mohli poškodiť alebo odlepiť informačný štítok/kód z fľaše.

Nepoužívajte kovové kefy na čistenie i9 fľaše, nakoľko tie by mohli poškodiť povrch fľaše a vy by ste stratili nárok na záruku.
Neumývajte i9 fľašu v umývačke riadu, nakoľko by mohlo dôjsť k poškodeniu informačného štítku/kódu a v ňom obsiahnutých a uložených informácií.

Technológia Poznik

Poznik TP (Technológia Poznik) je kombináciou niekoľkých vedeckých procesov schopných ovplyvniť systém pospájaných molekúl rozličných vecí (voda, sklo, plast, kov) a to pomocou informácií alebo kódu.

Informačný kód je samolepiaci štítok, ktorý má schopnosť prenášať tisícky súborov dôkladne zakódovaných informácií.

Informačný štítok  je nositeľom niekoľko tisíc starostlivo vybraných súborov a sád informácií s pozitívnou vibráciou, akou je hudba, prána, modlitby, mantry, vibrácie slov, farieb a ďalších. Informácie a cielené časti informácií čistia vodu od negatívnych vplyvov z prostredia a zároveň odstraňujú negatívne účinky zostávajúcich zvyškov farmaceutických zlúčenín vo vode.

Existuje nejaký vedecký dôkaz, že i9 informované fľaše naozaj fungujú?
i9 informované fľaše a princípy informačného kódovania boli podrobené celému radu testov vykonávaných medzinárodne uznávanými vedcami. Celosvetovo ocenená Technológia TP, ktorá stojí za výrobkami i9 informovaných fliaš, sa opiera o 30 rokov rozsiahleho výskumu a inovácií.

Kliknite a pozrite si jeden z certifikátov: