S akým olejom začať?

S akým olejom začať?

Nie je to jednoduchá otázka. Prečo? Pretože každý človek, každé telo – reaguje veľmi individuálne. Priznám sa vám… Keď som prvýkrát natrafila na oleje, vôbec som im neverila, že by mohli fungovať. No po mojej nehode, pri ktorej som skoro zomrela, zostali mi trvalé následky a každý deň som sa budila s bolesťou… tak vyskúšate všetko.

Bola som celkom prekvapená, ako pekne voňali a ako rýchlo účinkovali – ale to asi preto, že som mala toľko problémov a bolestí, že akákoľvek úľava bola vítaná. Dnes keď sa pozriem spätne na seba, či na svoje okolie, jednoznačne môžem povedať:, že klienti i ja využívame najčastejšie kombináciu, ktorú vám tu teraz v skratke popíšem. Nakoľko je tak jednoduchá, tak využiteľná v praktickom i dennom živote, že si dovolím tvrdiť, že keď ju spoznáte a jej možné účinky – nebudete vedieť bez nej fungovať. Pretože, ja už neviem. 🙂

O akých olejoch, o ktorej kombinácií hovorím ? Je to Citrón, Peppermint a Levanduľa.
Prečo práve táto kombinácia? Pretože, sú to čisté oleje a ich použiteľnosť – je na dennej báze.

A ako začína môj deň? Každé ráno s citrónom. Hneď po prebudení a rannej toalete – namierim do kuchyne, kde už ma na linke čaká citrón. Napijem sa trochu vlažnej vody a pridám dve kvapky citrónu do 2dc vody. Vypijem nalačno . A prečo to robím ? Pretože citrón je známy svojimi očistnými účinkami a schopnosti zbaviť telo nahromadených toxínov a chemických látok.

Čistí nielen krv a orgány, ale má až také čistiace vlastnosti, že môže rozpustiť žlčové, či obličkové kamene. Mám nejedného klienta, ktorí sa mi pochválil, že doktori neverili a nemuseli absolvovať zákrok. Plus toto by som asi písať nemala, ale pomáha my ísť na veľkú potrebu a nielen mne. 🙂

Okrem toho, ak ho užívate vnútorne v kapsuli, pomáha pri artritíde a silných bolestiach. No moje skúsenosti sú hlavne po emočnej stránke. Pretože som predsa len ľudský tvor, ktorý pravidelne miluje odkladať to, čo potrebuje spraviť, alebo ešte by som vyhrala súťaž v prokrastinácií, kedy robím všetko, len nie to – čo musím Ak je to známe aj vám, možno by sme mohli ísť na kávu… a asi by sme si rozumeli (haha) 🙂

Takže, keď už mi horí pri zadku a potrebujem sa sústrediť, odovzdať projekt, alebo niečo dotiahnuť do konca, tak citrón kvapkám do dlaní a hlboko sa ho nadýchnem.

Ďalšia možnosť: difúzovanie. Je to olej sústredenia a vždy keď ho dýcham, za kratší čas vykonám viac, ako som chcela a ešte k tomu pekne prečistí vzduch. No a ešte mi pomáha pri čistení domácnosti, lebo aj to musí niekedy raz za pol roka byť, ak je nevyhnutné, alebo ide nejaká návšteva… Na drevené podlahy je top – Tam stačí 1-2kv na 5L s vodou, keď umývate dlážku, nielenže ju rozjasní a vyživí , ale okrem toho aj krásne prevonia miestnosť.
Ak je na nej náhodou niečo prilepené, tak kvapka citrónu priamo na znečistenú plochu – a špina zmizne. 🙂
Ďalší zázrak a denný pomocník: Peppermint. Najčastejšie aplikujem jednu kvapku pod jazyk. Asi sa pýtate prečo práve pod jazyk… Pretože milujem papať cibulu, cesnak, tuniaka… no všetky vábne vône, ktoré sú fasa prospešné a hlavne vôbec nie sú cítiť, keď idete na rokovanie …

Tiahne to z vás len na 4 metre naokolo :). Tak preto môj Peppermint užívam denne, nakoľko pohlcuje pachy a krásne prevetrá vašu ústnu dutinu. Alebo ho používam vo forme Peppermint Beadlets – čo sú maličké super sexy gélové kapsule, ktoré mám stále pri sebe. No je mi aj častým pomocníkom pri migréne, kedy ho natieram na spánky alebo keď mám nízky tlak, nakoľko ho zvyšuje – tak ho kvapnem do dlaní a vdychujem. Plus pomohol mi aj pri horúčke, kedy som si ho natrela na chodidlá a super zabral. Občas ho využívam aj keď sa prejem, alebo som zjedla niečo čo mi nesadlo, čo je dosť často… keďže ehm neviem ako vy, ale mňa je lepšie šatiť, ako živiť nakoľko stále len jem … asi mám nejakého červa v sebe.

No a na záver – čo sa týka vône – môj favorit a to Levanduľa . Moja prvá skúsenosť s týmto olejom bola netradičná a to na kozmetike, kedy mi kozmetička Ivanka prvýkrát čistila pleť a potom aplikovala Levanduľu. A ja som ešte vravela, že čo to robí, prečo mi to dáva, aby som neopuchla… pretože ja mám veľmi citlivú pleť a hlavne po kozmetike. (Občas som po nej vyzerala tak, ako keby ma včely dopichali a nevychádzala som radšej dva dni medzi ľudí. Samozrejme to je len pre ich bezpečnosť… 🙂

A ona vraví, práve preto ti to dávam, aby ti stiahla a súčasne dezinfikovala dané miesta, ale ich aj skľudní a stiahne začervenanie. Pretože levanduľa nie je známa, len pre svoju vôňu, ale hlavne pre hydratačné, dezinfekčné a v neposlednom rade hojivé účinky.

A odvtedy, keď sa doma pred zrkadlom hrám na kozmetičku – tak levanduľa nesmie chýbať. Pomáha mi aj veľmi večer pri spánku ,alebo keď mám nervy, ako sa vraví na vlásku a vybuchnem, alebo som vybuchla – tak ju aplikujem do dlaní, aby ma skludnila.

Okrem toho, keďže je to olej komunikácie, často ju aplikujem na rozhovory s mojim partnerom, som vizuál – čo na srdci to na jazyku a on je dosť citlivý… No vďaka dennej aplikácii Levandule mi ide všetko ľahšie.

No a pri SOS situácii, ju využívame radikálne. Čo znamená SOS, keď varíte a miesto hrnca, či panvice, tam dáte svoj prst… tak vtedy sakra au letíte rýchlosťou lietadla pre Levanduľu a aplikujete ju na dané miesto a vďaka tomu, vás to až tak nebolí… a hlavne nevznikne pľuzgier.. No mali sme aj moment, keď sa môj priateľ hral na údržbára a prerazil okno svojou rukou a samozrejme si ju rozťal. On je švéd a hneď chcel ísť k doktorovi, skontrolovať, či tam nie je sklo… zastaviť krvácanie… zašiť …

Je super mať vzťah, kedy neviete ich jazyk a oni ten váš… Asi keby sme si rozumeli na 100% neboli by sme spolu (haha). No vrátim sa k jeho rane. Tak ja vravím -viete slovenská natura sa nezaprie .. Sme odchovaní na inom režime a za iných podmienok … vo svojej mysli: “Och ty babovka, veď ako si si neprerazil tepnu, daj sem ošetrím ti to a dám ti tam leukoplast….”

Ale otváram levanduľu, nadýchnem sa jej – aby som sa ukľudnila, lebo on robí paniku … a jemu vravím: “Láska, všetko bude ok, nemáš tam sklo, pozri vyskúšame levanduľu, či naozaj platí, že zastavuje krvácanie a zaceľuje rany…”

Tak mu ju tam kvapkám… Prvá kvapka nič, tečie, veru je to dosť hlboké, tak kvapkám znova, tečie ..kvapkám znova… po štvrtej kvapke vravím: “Škoda oleja, daj sem leukoplast, nakvapkám na leukoplast, zalepím a uvidíme …”

Po chvíli ma upozorní sám, že nič netečie…

No samozrejme, ako sa patrí, spravili sme fotodokumentáciu tejto jeho akcie, lebo som bola zvedavá, ako sa to bude hojiť, ak tam nič iné nedám, okrem levandule. A človek by neveril, kým nevyskúšal… večer sme prečistili opäť levanduľou a išli spať. Bolo ok, no na druhý deň to pán chcel otvoriť, že sa mu nepáči, aké to je tmavé a ja vravím: “Ale veď Bože, to je chrasta, to je zaschnutá krv, to má byť také …” … no pán to chcel vyčistiť, tak som mu to otvorila, vyčistila – a pridala kadidlo.

Na druhý deň s tým maľoval, lebo maliar, ktorého sme mali objednaného neprišiel a plus okrem toho, s tým vytieral, pretože nám prasklo potrubie a nemali sme čas riešiť, že ma otvorenú ranu. Keď vám všade strieka voda a hlavne nebudem definovať aká… a aké to bolo potrubie… No nechceli by ste pred sviatkami byť v novom dome, v ktorom sa nekúri, rozrazili sme okno, keď sme sa ho snažili zatepliť… a ešte k tomu vám praskne potrubie… a tri malé šarkany (nie sú moje, ale v podstate už sú … miesto toho,aby pomohli… tam lietajú ako zbesilí.. No čo Vám poviem, na to nestačí len jeden olej, ale celá sada emočná 🙂

Vám však, našťastie, na začiatok netreba celú sadu. Úplne postačí toto TRIO. Tak, ak máte otázky, som Vám k dispozícii. Moje TOP trio si môžete objednať teraz dokonca za zvýhodnenú sumu tu: